Vairavimo kursai užsieniečiams Lietuvoje

Vairavimo kursai užsieniečiams Lietuvoje

Vairavimo kursai užsieniečiams, norintiems įgyti teisę vairuoti Lietuvoje arba pasikeisti ne ES arba EEE išduotą vairuotojo pažymėjimą

 

Vis dažniau į Lietuvą atvyksta gyventi asmenys iš kitų šalių, kurios nepriklauso ES ar EEE, tad vairavimo kursai užsieniečiams darosi itin paklausūs. Su Trečiųjų (Europos sąjungai ar Europos ekonominei erdvei nepriklausančių) valstybių išduotu vairuotojo pažymėjimu Lietuvoje vairuoti galima tik iki tol, kol žmogus netaps nuolatiniu Lietuvos gyventoju. Nuolatiniu gyventoju yra laikomas asmuo, kuris Lietuvoje gyvena ne mažiau, kaip 185 kalendorines dienas per metus. Taip pat, nuolatiniais Lietuvos gyventojais laikomi užsieniečiai, čia praleidę ne mažiau, kaip 6 mėnesius. Visi asmenys, kurie yra laikomi nuolatiniais šalies gyventojais, privalo pasikeisti vairuotojo pažymėjimus į lietuviškus.

Tarp vairavimo mokyklos MEALDA siūlomų paslaugų – vairavimo kursai užsieniečiams. Padedame tiek naujai įgyti vairuotojo pažymėjimą, tiek pasikeisti senąjį, Trečiųjų šalių išduotą pažymėjimą. Jei turite klausimų dėl lietuviško vairuotojo pažymėjimo įgijimo, kviečiame kreiptis į mus. Suteiksime, kiek įmanoma daugiau informacijos, atsakysime į visus rūpimus klausimus bei padėsime sudaryti optimalų planą, kurį įgyvendinę pagaliau rankose laikysite lietuvišką vairuotojo pažymėjimą.

vairavimo kursai užsieniečiams

vairavimo kursai užsieniečiams

Kokia yra tvarka, norint pasikeisti ne ES valstybėje išduotą vairuotojo pažymėjimą į lietuvišką?

Ne ES ar EEE išduoti vairuotojo pažymėjimai gali būti keičiami tik išlaikius valstyvbinius teorijos ir praktikos egzaminus Regitroje. Jei asmuo pažymėjimą keičia, o ne bando įgyti pirmą kartą, jam vairavimo mokyklos Lietuvoje baigti nereikia. Norintiems įgyti pažymėjimą pirmą kartą, vairavimo kursai užsieniečiams vedami vairavimo mokykloje anglų ar rusų kalbomis. Verta paminėti, jog gzaminų laikyti nereikia, jei vairuotojo pažymėjimas išduotas Šveicarijoje, Moldovoje, Jungtiniuose Arabų Emyratuose arba Korėjos Respublikoje.

Jei turite Jungtinėje Karalystėje (JK) įgytą vairuotojo pažymėjimą, jį galima keisti, vadovaujantis jo įgijimo data:

  • jeigu vairuotojo pažymėjimą Jungtinėje Karalystėje įgijote iki 2020 m. gruodžio 31 d. – Regitroje egzaminų laikyti nereikės. Angliškų teisių keitimas į lietuviškas atliekamas tokiomis pačiomis sąlygomis kaip visų ES narių.
  • jeigu vairuotojo pažymėjimą Jungtinėje Karalystėje įgijote po 2020 m. gruodžio 31 d. – vairuotojo pažymėjimas bus keičiamas kaip išduotas Trečiųjų šalių. Lietuvišką vairuotojo pažymėjimą galėsite gauti tik išlaikę valstybinius teorijos ir praktikos egzaminus Regitroje.

Trečiojoje šalyje išduotas vairuotojo pažymėjimas keičiamas, jei yra atiduodamas Regitrai nepasibaigus pažymėjimo galiojimo terminui. Jeigu pažymėjimo galiojimo terminas pasibaigė asmeniui gyvenant Lietuvoje, vairuotojo pažymėjimas gali būti keičiamas, jei yra atiduodamas Regitrai ne vėliau, kaip per 1 metus nuo asmens atvykimo gyventi į Lietuvą.

Trečiųjų šalių išduotas pažymėjimas Regitrai privalo būti pateiktas su vertimu į lietuvių kalbą. Jei dėl kažkokių priežasčių vairuotojo pažymėjimas neatitinka konvencijų dėl kelių eismo taisyklių, tuomet reikia pateikti tarptautinį vairuotojo pažymėjimą. Visiems, norintiems pasikeisti vairuotojo pažymėjimą, kuris buvo išduotas Jav – pateikti tarptautinį vairuotojo pažymėjimą privaloma.

Ką reikia turėti su savimi, norint laikyti valstybinį teorijos egzaminą Regitroje?

  • asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą
  • galiojančią vairuotojo sveikatos patikrinimo medicininę pažymą.
  • pirmosios medicininės pagalbos pažymėjimą.
  • galiojantį užsienio šalyje įgytą vairuotojo pažymėjimą ir jo vertimą į lietuvių kalbą, patvirtintą vertėjo parašu. Jei nacionalinis vairuotojo pažymėjimas neatitinka Konvencijų dėl kelių eismo taisyklių, būtina pateikti tarptautinį vairuotojo pažymėjimą.

Kai tik išlaikysite valstybinį teorijos egzaminą Regitroje, iš karto galėsite registruotis į valstybinį praktinį egzaminą. Daugiau svarbių atsakymų į klausimus galite rasti oficialiame Regitros puslapyje.

Kokia tvarka, norint įgyti lietuvišką vairavimo pažymėjimą pirmą kartą besimokantiems vairuoti?

Mūsų siūlomi vairavimo kursai užsieniečiams ruošia pradedančiuosius vairuotojus nuo nulio. Bet kuris asmuo, kuris Lietuvoje gyvena bent 185 kalendorines dienas per metus, turi teisę laikyti vairavimo egzaminus ir įgyti lietuviškas teises. Norite išmokti vairuoti, tačiau nekalbate lietuvių kalba? Ne bėda! MEALDA vairavimo kursai užsieniečiams pritaikyti individualiai kiekvienam asmeniui pagal jų galimybes šnekėti viena ar kita kalba. Visuomet randama sprendimą, kaip kokybiškai išdėstyti teorinę medžiagą ir perteikti praktines žinias, net ir lietuvių kalbos nemokantiems būsimiesiems vairuotojams.

Galime paruošti mokymo kursą anglų bei rusų kalbomis, taip pat, yra galimybė kursų metu dalyvauti mokinio vertėjui. Žinoma, nepamirškite, kad Regitroje valstybinius egzaminus galite laikyti tik lietuvių, anglų arba rusų kalbomis. Vienos iš šių trijų kalbų žinios turi būti ne mažiau, kaip vidutinės, kad galėtumėte teisingai suprasti valstybinio teorijos egzamino klausimus bei pateiktas užduotis. Praktinis vairavimas kiek paprasčiau, nes bendravimo su egzaminuotoju yra mažiau.

UŽSIREGISTRUOKITE Į KURSUS JAU DABAR!

VAIRAVIMO KURSAI UŽSIENIEČIAMS VILNIUJE – MEALDA

Nori vairuoti kaip tikras profesionalas?

Susisiekime telefonu (8 5) 2137559 arba el. paštu info@mealda.lt