Motociklo vairavimo kursai Vilniuje

Motociklo vairavimo kursai Vilniuje

Visiems, norintiems įgyti A kategorijos teises – motociklo vairavimo kursai Vilniuje!

 

Svajojate apie motociklą? Pirmiausia, Jums reikalingos A kategorijos teisės. Motociklo vairavimo kursai Vilniuje yra pats pirmas žingsnis, nuvesiantis Jus šios svajonės link. Vairavimo mokykla MEALDA ruošia A1, A2, A bei B100 kategorijų vairuotojus. Siūlome kokybišką teorijos kursą, norintiems mokytis mokykloje, taip pat, galimybę mokytis tik praktinio vairavimo, jei esate pasiryžę valstybiniam teorijos egzaminui Regitroje pasiruošti patys, savarankiškai. Truputį papasakosime, ką vadiname motociklu, kaip transporto priemonės skirstomos į kategorijas. Bus lengviau apsispręsti, ar motociklo vairavimo kursai Vilniuje yra būtent tai, ko ieškote.

Kas gi yra motociklas?

Motociklas – dažniausiai du ratus turinti motorinė transporto priemonė, kuri yra varoma vidaus degimo variklio. Motociklais laikomų transporto priemonių variklio cilindrų darbinis tūris yra 50–1500 cm³. Kai kada motociklai būna ir su trimis ar keturiais ratais. Motociklas sveria mažiau nei 400 kg. Šios transporto priemonės, pagal savo galingumą yra skirstomos kategorijomis. Įgyta A1 kategorija leis vairuoti motociklą, kurio galia ne didesnė, kaip 11 kW, o A2 kategorija suteiks teisę vairuoti motociklą, kurio galia neviršija 35 kW. Visiems, norintiems vairuoti galingesnius motociklus, reikalingi A kategorijos motociklo vairavimo kursai Vilniuje.

Nepamirškite, jog šios kategorijos taip pat turi ir amžiaus apribojimus. A1 galite įgyti būdami 16-os metų, A2 teises galite gauti 18-os metų, o teisę vairuoti A kategorijai priskiriamas transporto priemones tik nuo 24-erių metų, išskyrus asmenis, kurie turi bent 2 metų A2 kategorijos stažą. Tuomet, įmanoma A kategorijos teises įgyti, būnant 20-ies metų amžiaus. Naujiena – palengvintas A1 kategorijos kursas asmenims, kurie turi 2 metų B kategorijos stažą, bei yra sulaukę 24-erių metų amžiaus. Šią kategoriją vadiname B100. Išsamesnė informacija apie visas kategorijas ir joms priskiriamas transporto priemones – ČIA.

motociklo vairavimo kursai Vilniuje

motociklo vairavimo kursai Vilniuje

„Mane domina motociklo vairavimo kursai Vilniuje, nuo ko pradėti?“

Tam, kad įgytumėte teisę vairuoti motociklą, privalote išlaikyti valstybinį teorijos ir praktikos egzaminą regitroje. Praktinio vairavimo pamokos vairavimo mokykloje yra privalomos, o teoriją galite mokytis mokykloje arba savarankiškai. Dažniausiai, savarankiškai teoriją mokosi tie asmenys, kurie jau turi įgiję kokią nors kitą kategoriją ir laiko teorijos egzaminą ne pirmą kartą. Nuolatos dalyvaujančiam eisme asmeniui, visuomet yra lengviau išlaikyti teorijos egzaminą. Jei tai bus pirmosios Jūsų įgytos teisės transporto priemonei vairuoti, rekomenduojame mokytis teorijos kursą vairavimo mokykloje su profesionaliu dėstytoju.

Vienu ar kitu būdu išmokę teorijos kursą bei išlaikę valstybinį teorijos egzaminą Regitroje, galėsite pradėti praktinio vairavimo pamokas su vairavimo mokyklos instruktoriumi. A2, A1 bei A kategorijoms yra skiriamos 10 akademinių valandų, o B100 (supaprastinta programa, turintiems B kategoriją ne mažiau, kaip 2 metus ir sulaukusiems 24 metų amžiaus) – 6 akademinės valandos praktinio važiavimo. Tam, kad galėtumėte laikyti valstybinį praktikos egzaminą Regitroje, pirmiausia turėsite sėkmingai išlaikyti mokyklinį praktikos egzaminą.

Žinoma, kaip ir bet kurios kategorijos vairavimo kursams, Jums reikalinga vairuotojo sveikatos pažyma bei pirmosios pagalbos kursų pažymėjimas. Abu šiuos dokumetus galite įgyti savarankiškai arba mūsų vairavimo mokykloje. Organizuojame tiek pirmosios medicininės pagalbos kursus, tiek sveikatos apžiūras!

Kaip vyksta A kategorijos praktinis vairavimo egzaminas?

Priešingai, nei laikant B kategorijos egzaminą, Regitra nesuteikia Jums transporto priemonės. Egzaminą turite laikyti su savo nuosavu, pasiskolintu ar išnuomotu motociklu. Motociklos vairavimo kursai Vilniuje, mūsų mokykloje MEALDA, suteiks Jums galimybę egzaminui išsinuomoti tą patį motociklą, su kuriuo mokėtės vairuoti! Tai yra gan dažna praktika, visgi mokiniui paprasčiau yra sėsti prie jau pažįstamos transporto priemonės vairo, taip sumažinant egzamino sukeltą jaudulį bei stresą.

Egzamino metu, egzaminuotojas ir egzaminuojamasis turi komunikuoti tarpusavyje. Tam yra naudojamos GSM ryšio priemonės. Jausitės užtikrinčiau, galėdami pranešti apie kilusią problemą, taip pat girdėsite tikslias instrukcijas, kur važiuoti, ką daryti toliau.

Egzaminą visuomet sudaro dvi pagrindinės dalys – vairavimas aikštelėje bei vairavimas realiame eisme. Pradedama nuo aikštelės ir nuo pačių motociklo vairuotojo žinių pagrindų patikrinimo. Egzaminuotojas vertins, kaip Jūs gebate pasiruošti važiavimui, ar teisingai naudojate apsaugas, užduos keletą klausimų, susijusių su motociklo priežiūra, valdymu bei saugiu vairavimu. Populiariausi pratimai, kuriuos gali tekti atlikti aikštelėje – slalomas, U formos apsisukimas, aštuonetas. Egzaminuotojas gali tikrinti Jūsų gebėjimą tinkamai stabdyti. Motociklo tinkamas valdymas neužvestu varikliu, taip pat svarbus.

Po žinių patikrinimo aikštelėje, keliausite į miesto gatves. Čia Jums reikės važiuoti egzaminuotojo nurodytu maršrutu, laikantis saugaus vairavimo taisyklių, neprarandant budrumo. Jei sėkmingai pravažiuosite egzamino metu ir jį išlaikysite – sveikiname! Teisės Jūsų!

 

UŽSIREGISTRUOKITE Į KURSUS JAU DABAR!

MOTOCIKLO VAIRAVIMO KURSAI VILNIUJE – MEALDA

Nori vairuoti kaip tikras profesionalas?

Susisiekime telefonu (8 5) 2137559 arba el. paštu info@mealda.lt