Kaip gauti keturračio vairuotojo pažymėjimą?
Noriu įgyti naują kategoriją: kaip gauti keturračio vairuotojo pažymėjimą?
Kuo skiriasi šios transporto priemonės nuo kitų panašių į jas ir kokiai kategorijai jos priskiriamos? Kada ir kaip gauti keturračio vairuotojo pažymėjimą? Keturračiai paprastai skirstomi į kelias kategorijas: lengvuosius keturračius, keturračius, sunkiuosius keturračius ir galinguosius keturračius. Žemiau apibūdinsime kiekvieną kategoriją, kad įvertintumėte, kokio tipo keturratį norite vairuoti ir kaip gauti keturračio vairuotojo pažymėjimą.
- Lengvasis keturratis – keturratė transporto priemonė, kurios masė ne didesnė, kaip 350 kg (neskaičiuojamas krovinio svoris bei baterijos svoris, jei keturratis elektrinis). Lengvojo keturračio didžiausias greitis negali būti didesnis, kaip 45 km/h, o darbinis variklio tūris neviršyti 50 cm3. Galia – tiek elektrinio, tiek su kitokiu vidaus degimo varikliu turi neviršyti 4 kW. Kaip ir bet kuri kita transporto priemonė, lengvasis keturratis privalo būti registruotas Regitroje ir turėti galiojančią techninę apžiūrą bei draudimą. Kaip gauti keturračio vairuotojo pažymėjimą? Paprasta – šio tipo keturratį vairuoti gali asmenys, turintys AM arba bet kurios kitos kategorijos teises.
- Keturratis – keturratė transporto priemonė, kurios masė ne didesnė, kaip 400 kg, kroviniams skirtos – ne didesnė, kaip 550 kg (neskaičiuojamas krovinio svoris bei baterijos svoris, jei keturratis elektrinis). Keturračio didžiausias greitis negali būti didesnis, kaip 45 km/h, o darbinis variklio tūris neviršyti 50 cm3.Galia – tiek elektrinio, tiek s kitokiu vidaus degimu turi neviršyti 15 kW. Norintys vairuoti šio tipo keturračius, privalo turėti B arba B1 kategorijos teises.
- Sunkusis keturratis motociklas – keturratė savaeigė mašina, kurios svoris ne didesnis, kaip 400 kg, o konstrukcinis greitis didesnis kaip 45 km/h. Sunkiojo keturračio galia neturi viršyti 15 kW. Šie keturračiai turi ir jiems priskiriamą kategorijos pavadinimą – SKM. Kad galėtumėte vairuoti šio tipo keturračius, reikia šiek tiek paplušėti. Kaip gauti keturračio teises? Pirmiausia, asmuo provalo turėti bet kurios kategorijos teises (išskyrus AM ir A1) arba traktoriaus TR1, TR2 kategorijas. Tuomet, pasirinktinai, teises vairuoti sunkiuosius keturračius motociklus galima įgyti vienu iš čia nurodytų būdų:
- Baigti sunkiųjų keturračių motociklų vairuotojų kursus. Kursą sudaro teorinė bei praktinė dalis. Asmuo turi išlaikyti kvalifikacijos egzaminą, tuomet įgijama teisė vairuoti sunkųjį keturratį.
- Savarankiškai pasiruošti ir išlaikyti kvalifikacijos egzaminą pagal nurodytą egzaminų programą.
- Galingasis keturratis – keturratė transporto priemonė, kurios galia didesnė kaip 15 kW, bet ne didesnė kaip 100 kW, o variklio darbinis tūris neviršija 1000 cm3. Prie šios kategorijos gali būti priskiriamos ir kitos transporto priemonės, turinčios daugiau nei 4 ratus, tačiau atitinkančios galingojo keturračio techninius reikalavimus. Šios kategorijos keturračius gali vairuoti tiek asmenys, turintys A kategorijos teises, tiek turintys B kategorijos teises.
Taigi, jei ieškote atsakymo, kaip gauti keturračio vairuotojo pažymėjimą, pirmiausia turėtumėte nuspręsti, kurios kategorijos keturratį norite vairuoti. Galbūt jau turite keturratį arba esate nusižiūrėję, kurį norite įsigyti? Išnagrinėkite jo techninius parametrus, įsitikinkite, kad įgiję tam tikrą kategoriją, tikrai galėsite sėsti prie norimo keturračio vairo.
Iš tiesų, jei turite B kategorijos teises, galite vairuoti bet kurį keturratį, išskyrus sunkųjį keturratį motociklą. Ši kategorija vienintėlė, kuri reikalauja papildomo pasiruošimo ir išlaikyto kvalifikacijos egzamino. Jei neturite B kategorijos teisių, bet turite A – galite vairuotį lengvąjį bei galingąjį keturratį. Taigi, geriausias atsakymas, į klausimą “kaip gauti keturračio vairuotojo pažymėjimą?”, yra – išlaikyti A, B, B1 kategoriją ir taip įgyti teisę vairuoti didžiąją dalį keturračių, bei kitas, toms kategorijoms priskiriamas transporto priemones. Patogiausia nušauti kelis zuikius vienu šūviu. Įgiję B kategorijos vairotojo pažymėjimą, galėsite komfortiškai važinėti į darbą, mokymo įstaigą ar kitur su automobiliu, o laisvalaikius sėsti prie keturračio motociklo vairo ir gerai praleisti laiką. Daugiau informacijos apie konkrečias kategorijas galite rasti ČIA.
Jei norite išsamiau sužinoti, kaip gauti keturračio vairuotojo pažymėjimą ar turite bet kokių, su šia tema susijusių klausimų, mielai kviečiame susisiekti su vairavimo mokykla Vilniuje – MEALDA! Ruošiame A, A1, A2, B, B100 kategorijų būsimuosius vairuotojus. Mokome tiek teorijos, tiek praktikos. Aukštą kvalifikaciją turintys teorijos dėstytojai bei praktinio vairavimo instruktoriai parengs Jus egzaminui greitai ir užtikrintai. Išpildykite savo svajonę ir vairuokite norimą transporto priemonę! Pasirūpinsime ir Jūsų privaloma sveikatos pažyma bei pirmosios pagalbos kursų pažymėjimu. Rengiame medicinos apžiūras ir pirmosios medicininės pagalbos kursus mūsų vairavimo mokykloje.
UŽSIREGISTRUOKITE Į KURSUS JAU DABAR!
VAIRAVIMO KURSAI VILNIUJE – MEALDA
Nori vairuoti kaip tikras profesionalas?
Susisiekime telefonu (8 5) 2137559 arba el. paštu info@mealda.lt